Újból száll az ének Etéden

Etéden 2026. május 29-én, pénteken szervezik meg a Száll az ének szájról szájra elnevezésű népdalversenyt, már XVIII-ik alkalommal. A rendezvény 10 órakor kezdődik a kultúrotthonban, az esemény szervezői az etédi Jósika Miklós Általános Iskola, az Etéd Község Gyermekeiért Egyesület, partnerei Hargita Megye Tanácsa és a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont. A vetélkedőn környékbeli iskolák képviselői vesznek részt Siménfalváról, Kobátfalváról, Rugonfalváról, Nagygalambfalváról, és a szervező község településeiről: Küsmödről, Kőrispatakról, valamint Etédről.

Az elemi és felső tagozatos népdaléneklők korcsoportonként lépnek színre, a rendezvény szüneteiben fellép az etédi és kőrispataki iskola népdalcsoportja, kik népdalcsokrokat adnak elő. A versenyzők és a kísérő pedagógusok meglátogatják az etédi falumúzeumot is. A rendezvényre a belépés ingyenes.