Zsigmond Aranka festészeti kiállítása

A nemzetközi nőnap közeledtével, pénteken, március 6-án 18 órától kiállításmegnyitóra várja a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont a székelyudvarhelyieket: Zsigmond Aranka egyéni festészeti kiállítása nőnapi ajándék a Nagy Küküllő-parti városnak. A kiállítást megnyitja Lőrincz Ildikó művészettörténész, Kalamár György színművész Farkas Árpád verseket szaval, közreműködnek András Péter és Székely Gyula zenészek.

A nagybaconi születésű alkotóművész 1967-ben érettségizett a marosvásárhelyi Zene- és Képzőművészeti Líceumban Piskolti Gábor, Nagy Pál és Bordy András tanítványaként, majd 1967-1973 között kolozsvári Ion Andreescu Képzőművészeti Főiskola textil szakos hallgatója volt Szentimrei Judit, Bene József, Doina Hordovan irányításával. Ezt követően Székelyudvarhelyen a Művészeti Általános Iskolát választja tanárként, mellette 1981-től a Pedagógiai Líceumban rajzmódszertant is tanít a magyar és román osztályokban a fiatal tanító jelölteknek. 1985-ben a magyarországi Székesfehérvárra költözött, ahol művésztanárként tanított és alkotott, 1986-ban debütált a kaposvári Dunántúli Tárlaton három falikárpittal, 1992-ben alapító tagja volt a Fehérvári Művészek Társaságának, alkotásaival folyamatosan jelentkezett egyéni és csoportos kiállításokon, számos felkérésnek is eleget tett. 14 és fél évet New Yorkban dolgozott antik szőnyegek restaurálásával, ahol élete legnagyobb művészi élményeit élte meg és egyben szakmai elismerést, megbecsülést kapott. Tanítványai kérésére még visszatért Székesfehérvárra, ám minden vágya az volt, hogy idős korát Erdélyben töltse, ami úgy tűnik, megvalósult: 2019-től Székelyudvarhelyen él, ide hozta haza élete munkásságát, elismeréseit és alkotókedvét, mert most is éppoly szorgalommal alkot, mint pályája során mindvégig.

Zsigmond Aranka nem követ, nem utánoz művészeti irányzatokat, a maga megéléseiből származó üzeneteit több műfajban tolmácsolja. A Hagyományőrzési Központban munkásságának csupán egy kis szeletét mutatjuk be, amely alkalomra várjuk a székelyudvarhelyi közönséget.

Az érdeklődők a március 6-i tárlatmegnyitót követően a kiállítást április végéig tekinthetik meg a Hargita Megyei Tanácsa alintézményeként Székelyudvarhelyen működő Forrásközpont 1918. december 1. út, 9 szám alatti, második emeleti termében.