Skip to main content

Augusztus, 2015

20aug17:0018:00Gyermekrajzok István királyunkról

Többet szeretnék látni

Információ az Eseményről

A Pro Life Alapítvány programjain készített gyermekrajzokból nyílik kiállítás 2015. augusztus 20-án, 17 órakor a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpontban. A Szent István-napjára időzített esemény témájában is kötődik az államalapító uralkodóhoz.

A székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal támogatta anyagilag azt az alkotómunkát, melynek helyszíne Istók Emőke felsőboldogfalvi műhelye: tavasz óta csütörtökön délutánonként kb. 20 gyerek járt oda, hogy az alkotás technikájával ismerkedjen, ezért is kapta a program a Színt viszünk az életedbe elnevezést.

Kis kezek – nagy alkotások jelszóval hasonló műhelymunkát folytattak festeni, rajzolni szerető gyermekek, a kiállításon válogatott alkotásaikat teszik közszemlére. Hargita Megye Tanácsa pályázati úton támogatta ezt a tevékenységet, akárcsak a Közösséget Alkotó Tábor létrehozását. Ezen a héten az ivói Irgó panzióban környékbeli és Beszterce megyei gyermekek együtt táboroznak, történelmi ismereteiket bővítik és belekóstolnak az alkotómunkába is.

Mindhárom projekt során történelmi témában kell(ett) rajzolniuk, festeniük a résztvevőknek, a hangsúly István királyunk szentté avatásán és a magyar államalapításon volt, de akadt aki Udvarhely épített örökségének egyes részeit festette, rajzolta le – emelte ki Istók Lajos szervező. – A kiállítás időzítése nem véletlen, ahogy a korábbi években is volt: e napon és ily módon, e kiállítással tisztelgünk István királyunk szentté avatásának és a magyar államalapítás évfordulója alkalmából.

A megnyitón fellép Simó Annamária énekes.

Időpont

(Csütörtök) 17:00 - 18:00

Helyszín

a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont kiállítóterme, Székelyudvarhely

Az Esemény Szervezője

Pro Life Alapítvány, partner: Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont, Hargita Megye Tanácsa

X