Nem vagyok, csak mások látnak. Szentegyházán az Osonó József Attila előadása

 

Az előadást a magyar nyelv napja alkalmából a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont szervezi a Szentegyháza Város Polgármesteri Hivatala partnerségében. A belépés ingyenes, de a helyek korlátozott száma miatt regisztrációhoz kötött.

HELYFOGLALÁS: szervezes@osono.ro vagy +40787687148
“Nagyon személyesnek éreztem az előadást. Annyira jó volt, hogy körbe ültünk és ez az egész nekünk szólt, megszólított!” (néző)

OSONÓ SZÍNHÁZMŰHELY:
NEM VAGYOK, CSAK MÁSOK LÁTNAK
-(színházi) kísérlet József Attilával-
Az előadás hossza 55 perc, amelyet egy interaktív beszélgetés követ!

HELYSZÍN: Szentegyháza, Gábor Áron Művelődési ház
IDŐPONT: november 8., 19 óra
“Ha nem rólatok van szó, nem is jövök el, mert nem szeretem az egyéni előadásokat. De ez csodálatos volt!” (néző)
Hogyan lehet hozzánk valaki ennyire közel, aki ennyire távoli? József Attila életterhei számunkra felmérhetetlen szélsőségek, mégis: a mi haragunkkal jajdul fel, a mi sírásunktól szorul el a torka, s a mi szánk felett húzódik mosolyra a bajsza. Az Osonó találkozásra hív: személyes találkozásra egymással – és József Attilával. Egy emberrel, aki közénk ül, ránk néz, megosztja velünk falatnyi útravalóját, s akinek szájából úgy fordulnak ki a jól ismert szavak, ahogy még nem találkoztunk velük. Verssorokból bontakozik ki egy élet: az enyém vagy a tiéd, és – talán – egy szegény, Attila nevű barátunké.
Az 55 perces monodráma József Attila-szövegekből építkezve keresi az életmű aktualitását, a költő megidézhetőségét, az azt követő beszélgetés pedig lehetőséget ad, hogy a találkozás valódi párbeszéddé váljon.
“Az előadás, illetve ez a tolmácsolás nagyon kinyitotta számomra József Attila személyiségét.” (néző)
Előadja: Mucha Oszkár
Rendező: Fazakas Misi
A független társulat célja, hogy korunk mindennapi történéseit felismerje, művészi alkotássá formálva alternatív megoldásokat keressen. Az Osonó kifejezés idézi azt a színházi formát, amelyet a társulat képvisel: közeledni, meghallgatni, meglátni a vándorló ember álmait, félelmeit, szenvedélyeit és örömeit, aztán a megfigyelt valóságokat olyan történetbe helyezni, amely, mint tükör hat a néző számára.
A társulat a közelmúltban az Európai Parlament értékelése által az Ifjúsági Nagy-Károly Díj Nemzeti győztese lett, előtte Regisztrált Tehetségponttá, majd Európai Tehetségponttá vált és magáénak tudhatja a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Csokonai Vitéz Mihály Közösségi díját is.

Az előadásról többet itt lehet olvasni:
https://www.osono.art/nem-vagyok-csak-m%C3%A1sok-l%C3%A1tnak